پیام رئیس دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو
12/6/2020 10:45:10 AM 1144

 

دکتر داود دومیری گنجی رئیس دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل در پیامی فرارسیدن ۱۶ آذرماه روز دانشجو را به جامعه‌ی دانشگاهی کشور، به‌ویژه دانشجویان این دانشگاه شادباش گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل، در این پیام آمده است:

 

به نام خداوند بخشنده‌ی مهربان

امسال در حالی به پیشواز شانزدهم آذرماه، روز دانشجو می‌رویم که به علت گسترش بیماری کرونا و تداوم آموزش‌های برخط و مجازی، از حضور گرم و نشاط‌انگیز دانشجویان در دانشگاه محرومیم و دانشگاه ها، شور و طراوت همیشگی را ندارند. این روز تاریخی و پرخاطره که یادآور شهادت شهیدان، آذر شریعت رضوی، مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی در شانزدهم آذر سال ۱۳۳۲ در یورش مزدوران رژیم ستم‌شاهی به دانشجویان دانشگاه تهران است، آغاز جنبشی است که اکنون بیش از شش دهه از شکل‌گیری آن می‌گذرد. در طول این دهه‌ها، جنبش دانشجویی همواره در کانونِ حرکت‌های پیشرو و امیدبخش جامعه بوده است و با نقش‌آفرینی دانشجویان، معاصر معنا و جلوه‌هایی تازه یافته است. جنبش حیات تاریخی ما در دانشجویی، در روزگار تکاپوی آرمان‌خواهی و استبدادستیزی، خون‌های بسیاری را در میدان مبارزه برای آزادی و استقلال میهن‌مان تقدیم کرده و با جان‌فشانی دانشجویان فداکار و آگاه، گذار از راه‌های دشوار استبداد و سلطه ممکن شده است.

اکنون که در چهلمین سالگرد حماسه‌ی باشکوه هشت سال دفاع مقدس، روز دانشجو به روان تابناک‌ دانشجویان وارسته و پاکباز دانشگاه درود می‌فرستیم و یاد همه‌ی دانشجویان ایثارگر و دلیر را گرامی می‌داریم که با ایمان، ازخودگذشتگی و حضور کارآمد در میدان مبارزه، موجب سرافرازی جامعه‌ی دانشگاهی شدند.

اینجانب با شادباش فرارسیدن روز دانشجو به جامعه‌ی دانشجویی کشور، به‌ویژه دانشجویان ارجمند دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل، از همه‌ی فعالان دانشجویی این دانشگاه بزرگ که در دوران سخت همه‌گیری بیماری کرونا، با تلاش‌های فرهنگی و اجتماعی اثرگذار، به مسئولیت اجتماعی خود در برابر جامعه به‌خوبی عمل کردند، سپاسگزاری می‌کنم و امیدوارم همه‌ی این فرزندان عزیزم دانش و پژوهش را با نور ایمان، مسئولیت انسانی و آزادگی بیامیزند و با درک شرایط دشوار کشورمان در مسیر توسعه، پیشرفت و خودکفایی همه‌جانبه، بر تلاش‌های علمی و سیاسی- اجتماعی خود بیفزایند و ضمن کوشش برای ارتقای سرمایه‌ی اجتماعی جامعه‌ی دانشگاهی تخصصی فناوری های نوین آمل، نقشی شایسته‌ در رقم‌زدن دستاوردهای علمی، فرهنگی و اجتماعی ایفا کنند. امید است که به یاری پروردگار متعال، برآیند اهتمام و تلاش همه‌ی دانشجویان عزیز، بالندگی و اعتلای روزافزون میهن عزیزمان اسلامی باشد.

                                                                                                               داود دومیری گنجی 

                                                                                                                    رئیس دانشگاه

 روابط عمومی دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل

0 نظر
ثبت نظر