کد خبر:  11857 تاریخ انتشار: 10:10 - 1398/07/14 تعداد بازدید: 200

نشست مشورتي معاونان و مديران روابط بين الملل دانشگاه ها، مراكز آموزش عالي، پژوهشي و پارک هاي علم و فناوري كشور به ميزباني دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار گردید

به گزارش روابط عمومي دانشگاه :  نشست مشورتي معاونان و مديران روابط بين الملل دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي و پژوهشي و پارک هاي علم و فناوري با حضور دكتر سالار آملي قائم مقام وزير در امور بين الملل و رييس مركز همكاري هاي علمي و بين المللي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل برگزارگردید. جناب آقای دكتر سالار آملي قائم مقام وزير در امور بين الملل و رييس مركز همكاري هاي علمي و بين المللي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با تشكر و قدرداني از رييس دانشگاه و مسئولين اجرايي اين نشست به جهت ميزباني، دكتر سالار آملي اظهار داشت: ايران با داشتن چهار خصوصيت شامل: نيروي انساني توانا، رشد علمي مناسب، علاقه فردي، جمعي و ملي به علم آموزي و دوري سيستم علمي داخلي از فساد، ظرفيت حضور و بهره وري از چرخه دانايي جهاني را دارد.
رييس مركز همكاري هاي علمي و بين المللي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري بيان كرد: در چرخه دانايي جهاني كشورها به ۳ دسته تقسيم مي شوند: پيشروان، رهروان و جاماندگان كه بازيگران صحنه دانايي جهاني، پيشروان و رهروان خواهند بود و گذر از يك مرحله به مرحله بعد يا غير ممكن است و يا صدها سال وقت احتياج است.
دكتر سالار آملي در ادامه به ارائه نمودارهايي از ارتباطات علمي بين ايران و اتحاديه اروپا، چين و ... پرداخت و در پايان گفت: ما راهي جز قرارگيري در شبكه دانايي جهاني، ظرفيت سازي و به ارمغان آوردن كيك دانايي جهاني براي ملت خود نداريم كه نيازمند همت شما اعضاي هيات علمي و انديشمندان جامعه است.
گفتني است مراسم با برگزاري سه نشست تخصصي با عناوين: راه كارهاي تقويت و گسترش همكاري با سازمان هاي تخصصي علمي بين المللي، آيين نامه بند الف ماده ۶۴ قانون برنامه ششم توسعه (تأسيس شعب دانشگاهي مشترك) و راه اندازي اتاق همكاري هاي علمي در دانشگاه هاي معتبر غيرايراني ادامه يافت.
 

5f2ada90-934b-4.jpg b1c8b5c5-dbf3-4.jpg

فرم دریافت نظرات شما
نام شما: نشانی پست الکترونیک شما:
نظر شما:*
سوال:* 4 + 1 =