انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل و شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران مستقر در ساری
5/22/2023 1:08:29 PM 483

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر اکبر حاجی زاده مقدم ریاست دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل به همراه اعضا محترم هیات علمی دانشگاه با دکتر سید احمد موسوی مدیرعامل محترم شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران دیدار و گفتگو کردند و از بخش های مختلف این شرکت بازدید به عمل آوردند.

مدیرعامل محترم شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران مستقر در ساری مرکز مازندران ضمن عرض خوش آمدگویی به ریاست دانشگاه و اعضا محترم هیات علمی دانشگاه به معرفی مجموعه آنتی بیوتیک سازی پرداختند و به ظرفیت های موجود در این شرکت اشاره کردند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران مستقر در ساری در زمینی به مساحت ۱۶ هکتار در سال 1380 در حاشیه جاده دریا با سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی (شستا) راه اندازی شد که تاکنون شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران مستقر در ساری حدود مبلغی بالغ بر ۵۶۰ میلیارد ریال در زمینه تولید دارو در این استان سرمایه گذاری کرده و افزون بر ۲۰۰ نفر نیز در این شرکت داروسازی اشتغال دارند.

دکتر سید احمد موسوی مدیرعامل محترم شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران اظهارکرد: این شرکت به تنهایی حدود ۵۰ درصد از داروهای آنتی بیوتیک مورد نیاز کشور را تامین می کند و امیدواریم تا با اجرای طرح توسعه میزان تولید داروهای این شرکت افزایش بیشتری داشته باشد. آنتی بیوتیک یک منبع با ارزش دارویی است که برای درمان عفونتهای باکتریایی مورد استفاده قرار میگیرد و استفاده از آن تنها با تجویز پزشک و در یک دوره درمانی کامل مؤثر است.

مدیر عامل شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران مستقر در ساری مرکز مازندران در پایان صحبت های خود به میزان مصرف آنتی بیوتیک در کشورمان اشاره کرد و بیان داشت: میزان مصرف آنتی بیوتیک در ایران ۱۶ برابر استاندارد جهانی است و هزینه درمان فردی که به آنتی بیوتیک مقاوم شده حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ میلیون ریال ارزیابی شده است،همچنین ۱۰ تا ۱۵ درصد داروها در ایران به گفته مسؤولان، خودسرانه مصرف میشود و در این میان داروهای مسکن و آنتی بیوتیک ها بیشترین میزان مصرف خودسرانه دارو را تشکیل میدهند.

در این بازدید و دیدار صمیمانه، دکتر اکبر حاجی زاده مقدم ریاست دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل، ضمن معرفی تاریخچه، رشته های تحصیلی و فضای آموزشی دانشگاه، بیان کرد: در حال حاضر دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل با وجود دانشجویان و اساتید خود توانسته است، خدمات شایانی را به شرکت های صنعتی و داورسازی ارائه دهد و با توجه به پیشرفت هایی که طی چند سال گذشته در زمینه های آموزشی و پژوهشی داشته است؛ توانسته است دانشجویانی توانا و پویا را به جامعه صنعتی کشور عزیزمان ایران اسلامی معرفی نماید.

دکتر حاجی زاده مقدم، ریاست دانشگاه در خاتمه سخنان خود یادآور شد: دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل همواره سعی بر آن داشته است که بتواند از خود نام نیکی را در میان مردمان ایران زمین و شرکت های بزرگ صنعتی و داروسازی به یادگار به گذارد. امیدوارم بتوانیم نقش کوچکی در صنعت پزشکی و داروسازی کشورمان داشته باشیم.

در پایان اعضا محترم شرکت آنتی بیوتیک سازی ایران با اعضا دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل به بحث تبادل پرداختند و تفاهم نامه همکاری میان دو مجموعه منعقد گردید.

 

روابط عمومی دانشگاه

0 نظر
ثبت نظر