پنجمین جلسه کارگروه گیاهان دارویی و داروهای گیاهی قرارگاه
9/5/2022 4:27:08 PM 359

به گزارش روابط عمومی دانشگاه:

در این جلسه که با حضور دکتر حاجی زاده سرپرست دانشگاه تخصصی فناوری‌های نوین آمل به همراه دکتر کیانی رئیس دانشکده گیاهان دارویی و دکتر مظفرپور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بابل و جناب آقای دکتر رضازاده معاون محترم غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بابل، آقای دکتر آزادبخت عضو محترم هیات علمی و رئیس بنیاد نخبگان و مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران و آقای دکتر عباس پور معاون محترم تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان به عنوان مهمان جلسه در دانشگاه علوم پزشکی بابل برگزار گردید.

در ابتدای جلسه، گزارشی از تنظیم و ارسال نامه ها و کارهای صورت گرفته از طرف جناب آقای دکتر مظفرپور ارائه گردید و در ادامه، جناب آقای دکتر آزادبخت به بیان تجربیات و راهکارهای کاربردی و چالش های موجود در مسیر تولید داروهای گیاهایی پرداختند. همچنین جناب آقای دکتر عباسپور نیز مطالبی را درباره کشت و چالش های موجود در مسیر کشت گیاهان دارویی از دیدگاه جهاد کشاورزی بیان نمودند.

در ادامه جلسه، اعضای محترم کارگروه، یک به یک به بیان دیدگاه و نظرات خود پرداختند از جمله بیان شد که داروهای گیاهی زیرمجموعه داروهای پیشرفته مهندسی پزشکی می باشد که در راستای تاسیس شرکت دارای محصول دانش بنیان باید به مواردی از جمله مواد اولیه، اسانس، عصاره، ترکیبات، مواد موثره گیاهی و ... توجه گردد.

همچنین عناوین زیر مورد بحث و تبادل نظر توسط اعضای محترم کارگروه قرار گرفت:
- محصولات دانش بنیان در حیطه گیاهان دارویی باید شناسایی و پیدا شود.
- درباره دانش بنیان بودن محصول، معاون علمی تصمیم گیر است.
- تسهیل سیستم اداری در روند تولید دانش بنیان
- اهداف کلی این کارگروه تدوین گردد.

 

روابط عمومی دانشگاه 

0 نظر
ثبت نظر